Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Pompki skroplin

362,86  z VAT
288,69  z VAT
473,99  z VAT

Pompki skroplin

Pompka skroplin Si-33

623,20  z VAT

Pompki skroplin

Pompka skroplin Si-60

819,90  z VAT
449,00  z VAT
-24%

Pompki skroplin

Pompka skroplin Si-1805

419,90  z VAT
669,98  z VAT
469,61  z VAT
2255,12  z VAT
3500,00  z VAT

Pompki skroplin

Pompka skroplin Si-20

434,68  z VAT
679,90  z VAT
525,25  z VAT
319,99  z VAT

Pompa kondensatu firmy Sauremann

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pompek skroplin do klimatyzatora i nie tylko. Dostępna u nas pompa do kondensatu i pompa do klimatyzacji od kilkudziesięciu już lat służy tysiącom mieszkań, biur, magazynów i wielu innych budynków wyposażonych w urządzenia grzewcze, chłodnicze i wentylacyjne. Wybierając naszą pompkę do skroplin klimatyzacji masz pewność, że otrzymasz niezawodny produkt w wysokiej jakości, który będzie Tobie służył na długie lata.

Pompa do klimatyzacji – kiedy się jej używa?

W każdym budynku, który wyposażony jest w urządzenie grzewcze, chłodnicze czy wentylacyjne, musi być zamontowane urządzenie odprowadzające skropliny gromadzące się na ściankach rur. Najczęstszą metodą do usuwania kondensatu (czyli skroplin) jest metoda grawitacyjna, ale ma ona niestety dość ograniczony zasięg. Wynika to z tego, że nie wszędzie będzie w stanie poprowadzić przewody, które odprowadzają nadmiar wody do odpływu. Właśnie w takich sytuacjach niezawodna jest pompa kondensatu, zwana potoczniej pompka do skroplin. Po jej zamontowaniu odprowadzenie kondensatu jest możliwe do każdego opływu. Co więcej – większość modeli pompek do klimatyzacji ma w swoim wyposażeniu alarm, który włącza się w przypadku awarii.

Pompka do skroplin – kiedy jest potrzebna?

Montaż klimatyzacji i wentylacji zawsze kończy się tym, że podczas chłodzenia się powietrza za pomocą klimatyzatorów zachodzi zjawisko kondensacji. Polega ono na skraplaniu się pary wodnej będącej w powietrzu na zimnych ściankach rur. Z tego tez powodu w trakcie montażu klimatyzatora montuje się tzw. tacę ociekową, która owe skropliny zbiera. Po czasie, kiedy taca zgromadzi dużą ilość wody, należy ją opróżnić – robi się to za pomocą grawitacyjnego odprowadzania kondensatu lub wykorzystując pompki do skroplin.

Pompki skroplin używa się w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości przeprowadzenia rur odpływowych ze spadkiem grawitacyjnym. Jeżeli jedyne, co możemy zrobić, to przejście rur nad sufitem podwieszanym, wtedy pompa skroplin jest jedynym rozwiązaniem. Jej zadaniem jest wypompowanie wody z tacy ociekowej, a następnie – po pokonaniu danej wysokości – dalsze odprowadzenie wody do instalacji z PVC, która została ułożona już z dobrym spadkiem.

Pompki do klimatyzatorów – rodzaje

Jeśli chodzi o pompy do klimatyzatorów to istnieje wiele produktów, których modele różnią się wydajnością, wysokością podnoszenia, a także odległości odprowadzania skroplin. Mówiąc jednak o rodzajach pomp do kondensatu, to wyróżnia się trzy: Pompy odśrodkowe zbiornikowe, perystaltyczne, tłokowe i pompy membranowe.

Pompy odśrodkowe zbiornikowe

U pomp odśrodkowych usuwanie skroplin następuje przy użyciu turbiny. Montowane są pod obsługiwanymi urządzaniem. Są duże, hałaśliwe i mają niewielką wysokość podnoszenia, ale cena ich instalacji jest niska, więc się to opłaca. Najlepiej się sprawdzają podczas odprowadzania dużej ilości kondensatu.

Pompy perystaltyczne

Pompy perystaltyczne są inaczej nazywane pompami wyporowymi. Tego typu pompy do klimatyzorów są zbudowane z walców, które są umieszczane na rotorze. Podczas każdego obrotu uciska specjalną, elastyczną rurkę, przez co następuje wyparcie znajdującej się w niej wody. Pompa kondensatu tego rodzaju jest wykorzystywana do usuwania zanieczyszczonej wody oraz najcięższych skroplin. Czujniki temperatury znajdujące się na ssaniu i tłoczeniu pompy wysyłają sygnały, dzięki czemu pompa pracuje. Aktywuje się ona w momencie, kiedy wejście czujnika na króćcu ssącym – po wejściu w kontakt z wodą – wywoła różnicę wskazań na obu czujnikach przekraczającą 6K. Pompka do kondensatu tego typu nie posiada alarmu, ale ich dużą zaletą natomiast jest to, że bardzo cicho pracują.

Pompy tłokowe

Pompy tłokowe i membranowe to urządzenia małe, ciche i łatwe w instalowaniu. Steruje się je za pomocą czujnika wody i alarmu wysokiego poziomu kondensatu, które znajdują się w sondzie. Sondę instaluje się w kanale skroplin lub w każdym innym miejscu w przewodzie, po czym łączy się z nią zdalnie. Są idealne dla biur i mieszkań.

Nie ważne czy potrzebna Ci jest pompa do kotłów kondensacyjnych, czy pompka skroplin do klimatyzatora – w naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! Sauermann od lat wspiera rynek pomp do klimatyzatorów oferując produkty najlepsze z najlepszych. Nie dość, że niezawodne, to na dodatek opłacalne. Nasz cennik to potwierdza – atrakcyjna cena idzie w parze z wysoką jakością! Sprawdź naszą ofertę już dzisiaj!

Pompa skroplin – gdzie się ją wykorzystuje i montuje?

Pompki skroplin wykorzystuje się najczęściej podczas montażu klimatyzacji ściennej i podsufitowych chłodniach powietrza. Chłodnice, które montuje się w centralach klimatyzacyjnych, są wyposażone w specjalny syfon, który odprowadza wodę do kanalizacji. Podwieszane sufity mogą mieć jednak z tym problem, dlatego często pomocne okazują się pompki skroplin.

Pompka skroplin montowana jest w korytku osłonowym, ale – jak już wspomnieliśmy wcześniej – można je ukryć w zabudowie lub na suficie podwieszanym.

Pompki, jakie oferujemy są ciche, niezawodne i wysokiej jakości, dlatego mamy pewność, że żadne z nich nie zawiodą! Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam!